Osobní péče a čisticí prostředky čelí zákazu microbead

Vláda oznámila plány k zákazu drobné kousky plastu, běžně známý jako mikrokuliček jako součást své činnosti v boji proti microplastics, které skončí v oceánech každý rok, může způsobit poškození životního prostředí i mořský život.
Nachází se v širokém rozsahu kosmetických výrobků a výrobků osobní hygieny, jako jsou pleťové křoviny, zubní pasta a sprchových gelů, bude konzultace budou zahájeny v průběhu letošního roku, se záměrem zakázat prodej a výrobu takových produktů, které obsahují mikrokuličky.
Současně bude dokazování provedeno na rozsahu dopadů na životní prostředí mikrokuliček nacházejících se jinde, například v domácích a průmyslových čisticích prostředků, než s ohledem na to, co je ještě možné udělat v budoucnu řešit jiné plasty, například mikrovláken, které vstupují mořské prostředí.
V prohlášení, životní prostředí sekretářka Andrea Leadsom řekl:
„“ Většina lidí by se děsili znát obličeje křoviny nebo zubní pastu, kterou používají bylo způsobí nevratné škody na životním prostředí, s miliardami nestravitelných plastových dílů otravy mořských tvorů.
„Přidání plastické produkty, jako jsou obličeje myje a tělový peeling je zcela zbytečné, když mohou být použity neškodné alternativy.
„Jedná se o další krok v boji proti microplastics v našich mořích po úspěchu 5P plastového sáčku poplatku, a těším se na spolupráci s průmyslem a ekologických skupin.“
Výrobci jsou zkoumání přírodní alternativy, jako ořechových skořápek, soli a cukru, které sice mají exfoliační vlastnosti nepředstavují žádnou škodu na životním prostředí.
K dnešnímu dni 25 kosmetické a toaletní společností, včetně společnosti Unilever, již podnikla kroky, aby se dobrovolně fáze mikrokuličky ze svých produktů.
Vláda si klade za cíl změnit právní předpisy příštího roku.